„Магија“ на Ашковски, гол на Трајковски – Македонија води против Ерменија (ВИДЕО)

Македонија поведува со 0-1 против Ерменија во натпревар од 9. коло од квалификациите за Светското првенство 2022 во Катар.

Стефан Ашковски имаше неверојатен соло-продор по кој Александар Трајковски само рутински ја спроведе топката во мрежата на Ерменците.

 

 

Се вчитува...