МАГИЈА: Прекрасни ножички на Левандовски во Киев (ВИДЕО)

Баерн Минхен е незапирлив сезонава во ЛШ, а доказ за тоа е Роберт Левандовски кој што речиси на секој меч успева да постигне гол. Тоа му успеа и во Киев кога успеа да погоди во мрежата на Динамо за водство на Баерн.

Меѓутоа голот кој го постигна Лева е магичен. Односно тој успеа да погоди со ножички, и на таков начин да му донесе водство на Баерн.

Инаку условите за игра на овој терен се отежнати, со оглед дека врне снег веќе три часа во главниот град на Украина. Но, тоа не им пречи на гостите да дојдат до водство.

Се вчитува...