Магијата на ЛШ: Ренато Санчез им даде гол, а фановите на „Луж“ силно му аплаудираа (ВИДЕО)

Португалскиот репрезентативец Ренато Санчес со Баерн Минхен се врати во Лисабон и играше против својот поранешен тим Бенфика, постигнувајќи погодок за баварскиот тим. Се извини за голот и не сакаше да се радува, а потоа доби силен аплауз од фановите на стадионот „Луж“. Тоа е магијата на ЛШ…

Се вчитува...