Мајк Тајсон изгледа застрашувачки – Убиствениот поглед е повторно тука (ВИДЕО)

Мајк Тајсон жестоко се подготвува за борбата против Рој Џонсон Џуниор. Таа е закажана за 12. септември во Калифорнија. И додека Џонс во тишина далеку од јавноста се подготвува за борбата, Мајк Тајсон нормално во негов стил го привлекува вниманието на јавноста.

Со 54 години многумина му советуваат да не се враќа во рингот, но тој без никакви дилеми има намера да покаже дека повторно е во врвна форма како во шампионските денови. Тој изгледа застрашувачки. Повторно го има убиствениот поглед.

 

 

View this post on Instagram

 

I’m coming for you. #TysonJones @trillervids

A post shared by Mike Tyson (@miketyson) on

Се вчитува...