Мајката на фудбалер на Рома му ветила лижавче доколку постигне гол

Калчолигашот Рома го совлада турскиот Башакшехир нагости со 0-3 и направи важен чекор кон пласманот во нок-аут фазата во Лигата на Европа. Стрелци на головите за римската волчица беа Џордан Веретут, Џастин Клајверт и Един Џеко.

Клајверт по натпреварот изјави дека голот и го посветува на мајка му која му ветила дека доколку постигне погодок таа ќе му купи лижавче.

„И реков на мајка ми дека ќе постигнам гол и ќе и го посветам на неа, а таа ми рече доколку се случи тоа ќе му купи лижавче“, изјави Клајверт. 

Се вчитува...