Мајсторијата на Пандев против Касилјас во избор за најубавите голови во ЛШ (ВИДЕО)

Италијанскиот Лацио вечерва по 13 години повторно ќе биде дел од Лигата на шампионите. Тимот од Рим на „Олимпико“ ќе ја пречека германската Борусија Дортмунд. УЕФА на социјалните мрежи ги издвои најубавите голови на римскиот тим во историјата на ова натпреварување, а нормално меѓу нив се наоѓа и мајсторијата на капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Горан Пандев кој на тој меч двапати го матираше еден од најдобрите голмани во историјата Икер Касилјас.

 

 

Се вчитува...