Македонецот Антоски ја почувствува моќта на Баерн Минхен… (ВИДЕО)

Баерн Минхен без никакви проблеми славеше во 1. коло од Купот на Германија против нисколигашот Дурен, во чии редови настапува и Македонецот Ѓорѓи Антоски.

Баварците триумфираа со 0-3, пласирајќи се во следната рунда натпревари во најмасовното германско клупско натпреварување. Славеа со два гола на новата аквизиција Чупо-Мотинг и еден погодок на Милер од пенал.

 

Ѓорѓи Антоски настапи до 54. минута на натпреварот во дресот на Дурен, чувствувајќи ја моќта на германскиот и европски шампион кој настапи во комбиниран состав.

Се вчитува...