Македонецот Шејкероски во стручниот штаб на бугарскиот првак Лудогорец

Македонскиот тренер Михаило Шејкероски е нов кондициски тренер на бугарскиот шампион Лудогорец, објави клубот.

Шејкероски долго време е во Бугарија, каде работеше како кондициски тренер во неколку клубови, а последен му беше Славија Софија.

Се вчитува...