Македонска вечер во Малта…, и на трибините и на теренот! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ЕКИПА во Малта,

Горан Бошев

Македонија успешно го заокружи гостувањето на Малта со посакуваната победа која ја остава репрезентацијата до крај во игра за втората позиција во групата во квалификациите за ЕП 2024. Иако е јасно дека ќе биде повеќе од тешка битка во последните три натпревари со Украина, Англија и Италија.

Но, во овој момент и тоа како е значајно што имавме убава македонска вечер во Малта. Македонските навивачи доминираа на трибините, а македонските фудбалери на теренот.

Сето тоа за задоволство и на селекторот Благоја Милевски кој очигледно низ септемвриските натпревари го стартуваше освежувањето на репрезентативните редови. И тоа успешно…

 

Се вчитува...