Македонската ракометарка Елена Ливриниќ ќе ги брани боите на Сомбатељ

Ракометната репрезентативка на Македонија, Елена Ливриниќ од следната сезона ќе игра во унгарскиот шампионат.

Елена има 27 години, а во следниот период ќе ги брани боите на Сомбатељ, клуб кој се натпреварува во најквалитетната унгарска лига.

Претходно таа играше во романската ЦСМ Слатина.

Се вчитува...