Македонски подарок за рекордерот на Исланд, Бјарнасон (ФОТО)

Капитенот на Исланд, Биркир Бјарнасон пред почетокот на денешниот натпревар од капитенот на нашата репрезентација, Стефан Ристовски доби подарок македонски дрес со бројот 105.

Бјарнасон денеска го игра 105-от натпревар во дресот на Исланд, издвојувајќи се за историјата на својата селекција, па сето тоа беше одбележано со подарок од македонската репрезентација.

Се вчитува...