МАКЕДОНСКИ ПРКОС… И кога си изгубен, и сам, знаеш дека не е крај (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонските ракометари, се чини како никогаш досега, демонстрираат еден нов свој квалитет на Мундијалот во Франција.

И на дуелот против Тунис, и сега во одлучавачкиот натпревар за третата позиција против Исланд, на десеттина минути пред крај бевме во тотално загубени позиции… Но, не помислувајќи на предвремено предавање, останавме во битка до крај, враќајќи се комплетно и успешно стигнувајќи до зацртаната цел.

Конечно, се чини, го добивме оној македонски инает, пркос, од ракометарите кој толку многу, сите ние, долго го посакуваме… Посебно, кога си во загубена ситуација и оставен сам на терен против сите судиски неправди…

[new_royalslider id=”489″]

Се вчитува...