Македонските одбојкари и вторпат поразени од Бугарија

Македонската одбојкарска репрезентација доживеа и втор пораз од селекцијата на Бугарија на турнирот „Чајка“.

После вчерашниот тесен пораз од 3-2, денеска бугарските репрезентативци славеа со 3-1.

Согласно договорот меѓу двете селекции, Македонија и Бугарија на 5. и 6. јануари ќе одиграат уште два меѓусебни натпревари, но овој пат во Софија.

Се вчитува...