Малер за Антовски, младинците на Динамо Загреб на пенали елиминирани од ЛШ

Младиот македонски интернационалец Филип Антовски заработи повреда, а неговиот тим Динамо Загреб на пенали е елиминиран од Челси во четвртфиналето на Лигата на шампионите за фудбалери до 19 години. Динамо Загреб имаше водство од 0-2, но Челси успеа да израмни во самиот финиш, а потоа на пенали и славеше со 4-2.

Филип Антовски се повреди во првото полувреме и ја напушти играта во 37.минута од мечот.

Се вчитува...