Малку тренинг, малку забава за ракометарите пред заминување за Загреб… (ВИДЕО + ФОТО)

Ракометната репрезентација на Македонија вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ го одработува последниот тренинг пред утрешното заминување во Загреб на Европското првенство во Хрватска.

Па, во финишот од подготовките на наше тло селекторот Раул Гонзалез им понуди на репрезентативците тренинг низ малку повеќе забава… Сето тоа, можеби, како позитивна најава за она што не очекува во Хрватска!

Се вчитува...