„Мама – миа“ – На „Супер Душан“ му беа потребни само 30 секунди за гол во ЛШ (ВИДЕО)

Јувентус стигнува до брзо водство на гостувањето кај Вилјареал од 0-1 во натпревар од осминафиналето од Лигата на шампионите. Душан Влаховиќ уште еднаш покажа дека е страшна аквизиција за „старата дама“.

На младиот српски голгетер му беа потребни само 30 секунди во дебито во елитното натпреварување за постигнување на гол, откако успеа на феноменален начин да го совлада голманот на домаќините Рули.

 

Се вчитува...