Манасков најдобар стрелец на Веспрем сезонава (ФОТО)

Македонскиот ракометен репрезентативец, Дејан Манасков ја игра најдобрата сезона во кариерата. Тој по 45 одиграни натпревари е најдобар стрелец на унгарскиот гигант Веспрем со 145 гола. На делба на второто место се наоѓаат Петар Ненадиќ и Андреас Нилсон со 143 гола, додека во топ 5 се уште и Гаспер Маргуч (139) и Омар Јахија (133).

 

Góllövőlista 45 mérkőzés után.
#RedUnited

Posted by Telekom Veszprém Handball Team on Wednesday, May 5, 2021

Се вчитува...