Манасков: Нешто ’пукна’, боли, ама ќе стегнеме заби…

mec baner

Посакуван резултат, Македонија го освои третото место во групата и ќе игра против Норвешка во осминафиналето, но секако дека непосакувани се повреди на Дејан Манасков и на Филип Миркуловски. Тие во второто полувреме се здобија со повреди…Но, Деки е оптимист, иако допрва ќе оди на детални прегледи. Вели, ќе стегнеме заби…

„Нешто ’пукна’ кога трчав во контранапад. Имам болки, но навистина не знам колку е сериозно. Сега ќе одиме веднаш да направиме снимки, па ќе знаеме подетално за што се работи. Но, се надевам дека ќе можеме да играме и јас и Жути, да помогнеме во осминафиналето“, изјави Дејан Манасков за неговата повреда.

Потоа продолжи и за текот на овој возбудлив меч со Исланд.

„И претходно кажав, не сме ние Македонија ако не играме на ваков начин, со многу возбуда. Среќни сме што сепак ја остваривме целта и сега треба добро да се одмориме и да се подготвиме за Норвешка“, дополни Манасков.

Се вчитува...