Манчини со емотивна порака до болниот Михајловиќ

Веста за тешката болест на Синиша Михајловиќ поради која српскиот стратег е принуден да ја прекине тренерската кариера ја потресе фудбалската јавност. Михајловиќ за попладнево најави прес-конференција на која ќе говори за здравствените проблеми и ќе го потврди заминувањето од клупата на Болоња, а во меѓувреме на негова адреса пристигнуваат бројни пораки со поддршка.

Една од најемотивните е онаа што ја испрати италијанскиот селектор Роберто Манчини, кој му беше соиграч на Михајловиќ во Лацио, а потоа двајцата соработуваа и во стручниот штаб на Интер.

Премногу си силен, Синиша. Ова ќе те направи уште посилен, па потоа повторно заедно ќе играме падел“ – напиша Манчини на својот инстаграм-профил, објавувајќи бројни заеднички фотографии со Михајловиќ.

 

View this post on Instagram

 

Sei troppo forte @mrmihajlovic 💪🏽💪🏽💪🏽questo ti fa un baffo e poi dobbiamo giocare a padel #mancio 💙

A post shared by Roberto Mancini (@mrmancini10) on

Се вчитува...