Марко Ѓорѓиевски со деби гол за триумф на Вождовац

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Марко Ѓорѓиевски го постигна својот деби гол за Вождовац во Суперлигата на Србија.

Ѓорѓиевски беше стрелец на вториот гол за својот тим во 74.минута, со кој ја заокружи победата од 2-0 против Пролетер.

Марко Ѓорѓиевски, кој е дете на Вардар, оваа сезона се пресели од редовите на Борец Велес во Вождовац.

Се вчитува...