Маркоски носи предност за Шкупи на полувреме против Лапи (ВИДЕО/ФОТО)

Шкупи води со 1-0 на полувреме против Лапи во натпреварот од 1. коло во Конференциската лига на УЕФА. Кире Маркоски во 36. минута беше стрелец на голот со кој чаирчани заминаа на пауза со предност.

За потсетување годинава повторно се враќа стариот систем во европските фудбалски натпревари, што значи дека за седум дена ќе треба да се одигра и реванш во Косово.

Се вчитува...