Марсеј му одржа нова лекција на Лион во мечот кој беше одложен во хаосот во кој настрада Гросо (ВИДЕО)

Фудбалерите на Олимпик Марсеј ја продолжија агонијата на Олимпик Лион откако вечерва славеа на домашен терен со 3-0 во заостанатиот меч од 10. коло во француската Лига 1.

Како за потсетување овој меч беше одложен откако навивачите на домашниот тим го каменуваа гостинскиот автобус во кој најдебелиот крај го извлече веќе поранешниот стратег на Лион, Фабио Гросо.

Инаку, денеска стрелци на головите за Марсеј беа Витиња, Мурило и Обамејанг.

 

-Marseille [3]-0 Lyon Pierre-Emerick Aubameyang 54’
byu/Guraba00 insoccer

 

Standings provided by Sofascore

 

Се вчитува...