Марсеј подобар од Монако во дербито во Франција (ВИДЕО)

Олимпикс Марсеј славеше со 0-2 на гостувањето кај Монако во дербито на 4. коло во француската Лига 1. Херој за тимот од Марсеј беше Бамба Диенг кој ги постигна и двата гола на натпреварот, првиот во 37. и вториот во 60. минута.

 

 

Се вчитува...