Мбапе не греши два пати, ПСЖ води 0-2 (видео)

Килијан Мбапе промаши стопроцентна шанса во првото полувреме од дуелот на „Олд трафорд“, но францускиот ас се поправи во вторите 45 минути, постигнувајќи гол за водство од 0-2 на својот тим.

По водечкиот гол на „светците“ домаќините беа принудени да ја отворат играта, а ПСЖ мајсторски го искористи тоа, Ди Марија маестрално го проигра во простор Мбапе, кој од пет метри ја смести топката во мрежата.

Се вчитува...