Мбапе постигна „хет-трик“, а Енрике го критикува: Не сум задоволен од него

Килијан Мбапе вечерва постигна три гола во дуелот против Ремс, и практично сам ја донесе победата од 0-3 во францускиот шампионат.

Сепак, и покрај тоа што му донесе победа на Енрике, тренерот не е задоволен од неговиот настап, и кажа дека ќе разговара приватно со него, што е апсолутно чудно.

„Не сум задоволен од Килијан денеска. Нема да кажам ништо за головите. Но, тој може да му помогне на тимот повеќе на различни начини. Тој е светска класа, и ние сакаме повеќе. Сега ќе одам да зборувам со него, тоа е приватно“, рече Енрике.

Се вчитува...