Мбапе си поигруваше со Ремс, постигна „хет-трик“ за победа на ПСЖ (ВИДЕО)

ПСЖ дојде до осмата победа во француското првенство, и на некој начин се рехабилитираше од поразот во Милано од Милан во Лигата на шампионите пред неколку дена.

Победата за „светците“ на гостувањето кај Ремс ја донесе Килијан Мбапе. Напаѓачот ги постигна сите три гола во победата на својот тим.

Уште во 3. минута Мбапе донесе предност за ПСЖ, а во 59. минута го зголеми водството, за во 82. минута да стави точка на победата на својата екипа. 

Се вчитува...