Мега-пресметката меѓу Ѓоковиќ и Алкараз во полуфиналето во Торино утре од 21 часот

АТП и официјално ги соопшти термините на двете полуфинални пресметка на завршниот Мастерс во Торино.

Најдобрите светски тенисери во моментов, Новак Ѓоковиќ и Карлос Алкараз ќе се сретнат во втората полуфинална пресметка која е закажана утре од 21 часот.

Претходно, во првото полуфинале утре од 14:30 часот ќе играат Италијанецот Јаник Синер и Русинот Данил Медведев.

Се вчитува...