Мелсунген ги запре Велцар и Миркуловски

Мелсунген го најде решението за Велцар на македонскиот интернационалец Филип Миркуловски откако на домашен терен славеше со 30-28 со што стави крај на серијата од три победи на „зелените“ во низа.

Нашиот интернационалец повторно имаше перфектен натпревар во кој постигна два гола од исто толку обиди, но за жал истите беа недволни за забележување на 17. победа во првенството со што Велцар „падна“ на дветтото место во Бундеслигата.

Schade, das war knapp! ?
Unsere #WetzlarerJungs verlieren das 32. Hessenderby gegen die MT Melsungen mit 30:28. Dabei…

Posted by HSG Wetzlar on Sunday, June 6, 2021

Се вчитува...