Меси го натера Стерлинг да си купи „мрежички“ (ВИДЕО)

Манчестер сити и Пари Сен Жермен се уште играат без голови 0-0 во дербито на 5. коло во Лигата на шампионите. Потегот во досегашниот дел од натпреварот го има Лионел Меси кој уште еднаш покажа дека е еден од најдобрите фудбалери во историјата.

Тој на средината на теренот си поигра со Рахим Стерлинг, натерувајќи го да си купи „мрежички“ веднаш по завршувањето на мечот.

 

 

Се вчитува...