Меси – манија: Му бранеше на Лео, па побара од него да се слика со син му (ФОТО)

Трансферот на Лео Меси претставуваше фудбалски „земјотрес“ за цела Европа, но особено за Франција, лига што дефинитивно доби на публицитет со доаѓањето на аргентинскиот генијалец.

Предраг Рајковиќ е голман на Ремс, кој во последните триесетина минути го спречи Меси да постигне гол, но веднаш по мечот истрча до Аргентинецот замолувајќи го да се слика со неговиот син.

Се вчитува...