Меси „милиметри“ го делеа од „еврогол првенец“ за Пари Сен Жермен (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен игра само нерешено 1-1 на гостувањето кај Клуб Бриж, во првиот натпревар кога од самиот почеток на теренот се најде триото Меси, Нејмар, Мбапе. Неверојатниот Аргентинец можеше на спектакуларен начин да го постигне деби голот во дресот на „светците“, но го делеа милиметри откако топката по неговиот удар заврши во пречката на белгискиот клуб.

 

 

Се вчитува...