Меси, Нејмар и Мбапе за првпат заедно во првиот тим на ПСЖ

Пари Сен Жермен вечерва против Бриж на гостински терен ќе ја стартува новата сезона во Лигата на шампионите. За првпат од самиот почеток на теренот за „светците“ ќе се најде триото Лионел Меси, Нејмар и Килијан Мбапе.

Французите годинава направија тим кој треба да ја освои Лигата на шампионите, a мисијата почнува во Белгија.

Се вчитува...