Меси: Верувам во овој проект, не згрешив со трансферот во ПСЖ

Првата ѕвезда на ПСЖ, Лионел Меси е убеден дека го направил вистинскиот избор ова лето кога одлучи да ја продолжи кариерата во фудбалскто првенство на Франција. По ваквата одлука, Аргентинецот после скоро две децении ја напушти Барселона и како слободен агент се пресели во тимот на „светците“.

Во интервју за „Франс Фудбал“, Меси потенцираше дека верува во овој проект.

„Не згрешив што се преселив во ПСЖ, верувам во овој проект“, заклучи Лео.

 

 

 

Се вчитува...