Милан доминира во Италија, но во Европа … (ВИДЕО)

Милан има негатива од 0-1 на домашен терен против Порто во натпревар од 4. коло во Лигата на шампионите. Водство за португалскиот тим донесе Луиз Дијаз уште во шестата минута од натпреварот.

Интересно е тоа што Милан кој се уште нема освоено ниту еден бод во групата Б од елитното натпреварување е лидер во италијанската Серија А со 31 бод односно десет победи и само едно реми по првите единаесет кола.

 

Се вчитува...