Новите дресови на Милан се полн погодок (ФОТО)

Милан ги воодушеви навивачите со победата против Јувентус во Торино, а денес им приреди ново пријатно изненадување на своите навивачи, промовирајќи го дресот за наредната натпреварувачка сезона.

Златан Ибрахимовиќ е едно од заштитните лица на промоцијата со која „росонерите“ ги претставија новите дресови за следната сезона, и ова е првиот сет на дресови во кои клубот од Сан Сиро ќе игра поголем дел од натпреварите. Фановите на Милан се воодушевени од дизајнот подготвен од Пума, кој повторно e на највисоко ниво, па дресовите навистина изгледаат како полн погодок.

 

 

 

Се вчитува...