Милан и Наполи без голови на „Сан Сиро“

Милан и Наполи одиграа натпревар без голови на „Сан Сиро“, што му дава уште една шанса повеќе на актуелниот шампион Јувентус да создаде уште поголема предност на врвот на табелата во Серија А. Возбудувањата не изостанаа, Инсиње ја имаше најубавата шанса за „наполитанците“, а домаќинот ќе жали за можностите на Андре Силва. Но, на крајот само по еден бод и за двата тима.

Болоња ја совлада Верона со 2-0, со головите на Верди и на Наѓи, а Сасуоло и Беневенто одиграа најефикасен дуел (2-2).

Се вчитува...