Милан останува без Ибрахимовиќ во пресрет на дуелот со Атлетико Мадрид

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ ќе го пропушти натпреварот од групната фаза во Лигата на шампионите против Атлетико Мадрид.

За потсетување, Ибрахимовиќ се врати на теренот по повредата на коленото на натпреварот со Лацио во Серија А (2-0), што се одигра на 12 септември. Шведскиот фудбалер постигна гол на оваа средба. Подоцна, Ибрахимовиќ имаше нов проблем. Во моментов, напаѓачот се опоравува и тренира одделно од главната група на фудбалери на Милан.

Се очекува Ибрахимовиќ да не може да учествува на натпреварот против Атлетико и да се врати во составот по паузата за репрезентативни натпревари.

Натпреварот од групната фаза на Лигата на шампионите Милан – Атлетико Мадрид ќе се одигра утре, 28 септември, на стадионот „Сан Сиро“ во Милано со почеток во 21 часот.

Се вчитува...