Милан подобар од Калјари, Аталанта ја освои Верона (ВИДЕО)

Фудбалерите на Милан славеа со 1-3 на гостувањето кај Калјари во натпревар од 6. коло од новата сезона во италијанската Серија А.

Домаќините стигнаа до водство од 1-0 со погодокот на Лувумбо во 29. минута. На 1-1 израмни Окафор во 40. минута, додека до крајот на првиот дел беше и 1-2 со погодокот на Томори во 45. минута. Конечните 1-3 беа дело на Лофтус Чик во 60. минута.

До победа стигна и Аталанта која славеше на гостувањето кај Верона со 0-1. Погодокот вреден три бода го постигна Копмејнерс во 13. минута.  Во последниот меч од понудата од 18.30 часот Емполи – Салернитана 1-0.

 

Standings provided by Sofascore

 

Се вчитува...