Милан потврди: Бонавентура опериран, ќе паузира девет месеци

Фудбалерот на Милан, Џакомо Бонавентура, е опериран во Питсбург, Соединетите Американски Држави, за да биде санирана сериозната повреда на левото колено, објави клубот. Хируршкиот зафат го направиле Волкер Мусахл и Фреди Фу, во присуство на претставници на лекарскиот тим на Милан.

Бонавентура го очекува долг рехабилитациски процес, а враќањето на фудбалскиот терен се очекува за околу девет месеци. Оваа сезона дефинитивно е завршена за играчот за врска.

Се вчитува...