Милан Ристовски продолжува во словачка Нитра

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Милан Ристовски престојнава сезона ќе ја мине во редовите на словачкиот прволигаш Нитра.

21-годишниот офанзивец како позајмен фудбалери од хрватска Ријека сезонава ќе биде дел од шампионатот на Словачка. Ристовски и изминатата сезона беше на позајмица, но во редовите на словенечкиот прволигаш Кршко.

Ристовски, кој е помлад брат на членот на Спортинг Лисабон, Стефан Ристовски, претходно во македонското првенство настапуваше за Работнички.

Се вчитува...