Милан Ристовски со прв гол за Спартак во новата сезона во Словачка (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Милан Ристовски го запиша својот прв гол во дресот на Спартак Трнава во новата сезона од Првата лига во Словачка.

Спартак Трнава загуби со 2-1 на гостувањето против Сеница, и против тоа што во 83. минута Ристовски постигна погодок за водство на неговиот тим од 0-1. Сепак, домашните со два гола во финишот успеаја да дојдат до пресврт-триумф…

Се вчитува...