Милан Томиќ, нов тренер на Црвена Звезда

Поранешниот кошаркар на Раднички и на Олимпијакос, кој потоа долг период работеше како член на стручниот штаб и тренерот на клубот од Пиреја, Милан Томиќ, е нов тренер на српскиот кошаркарски клуб Црвена Звезда. Тој потпиша договор на три сезони со „црвено-белите“.

Томиќ своето кошаркарско име го изгради во Грција, а сега е желен за докажување во тренерскиот занает и се враќа во Србија. Претходно, тој долги години работеше во Олимпијакос.

Се вчитува...