Милевски ги собра репрезентативци за мечевите со Италија и со Англија (ВИДЕО)

Македонските репрезентативци претпладнево се собраа во својата база, хотелот„Хилтон“, за последните два натпревари против Италија и против Англија во квалификациите за ЕП 2024.

Селекторот Боби Милевски повика 25 фудбалери за дуелите со европските фудбалски гиганти.

Низ максимално позитивна атмосфера, очигледно добро расположени за дуелите со едни од најдобрите светски селекции, македонските фудбалери на првата прозивка денеска пречекани од селекторот Милевски и стручниот штаб. Со отворена желба да се даде максимумот за два позитивни резултати на крајот од квалификацискиот циклус.

 

Се вчитува...