Милевски со Ашдод ремизираше против Спартак Москва на тестот во Австрија

Поранешниот селектор на младата репрезентација на Македонија, Благоја Милевски позитивно стартуваше на клупата на својот нов клуб, израелскиот Ашдод.

За време на подготовките во Австрија, Ашдод денеска ремизираше (1-1) против Спартак Москва. Милевски беше пред победа откако неговиот тим поведе во 21. минута, но Русите израмнија со гол од пенал во 90. минута.

Претходно, Ашдод славеше со 2-1 против словенечки Триглав.

Се вчитува...