Минхен се поклони на германската легенда: „Алијанц арената“ светна во чест на Милер (ФОТО)

Светот на фудбалот вчера го загуби еден од најголемите играчи на сите времиња Герд Милер, кој почина на 75-годишна возраст по тешко и долго боледување од Алцхајмерова болест.

За Баерн Минхен тоа беше голема загуба, бидејќи овој фудбалер играше цели 15 сезони за клубот. Вчера стадионот „Алијанц арена“ блесна во чест на легендата.

„Ти благодариме Герд“, пишуваше на фасадата на стадионот.

 

 

 

 

Се вчитува...