Миовски потпишува за клуб кој идната сезона ќе игра во ЛШ!?

Напаѓачот на Абердин, Бојан Миовски би можел следната сезона да игра фудбал во Лигата на шампионите, затоа што во трката за неговиот потпис се вклучила и Болоња.

24-годишниот фудбалер успеа да постигне 26 гола во сите натпреварувања сезонава, вклучувајќи ги головите во Лигата на Конференции и во Купот.

Според „Дејли Мејл“, Болоња бара замена за Џошуа Зиркзе кој е пред заминување од клубот, а токму една од нив е Миовски. Исто така има интерес и од Саутемптон, кој се пласираше во Премиерлигата.

Според најавите, сумата која што Абердин ќе ја бара е 6 милиони фунти.

Се вчитува...