Миовски со вториот гол сезонава ја најави победата на МТК… (ВИДЕО)

Младинскиот репрезентативец Бојан Миовски одигра одличен натпревар во победата на МТК на гостувањето против Пушкаш Академија од 0-3 во унгарскиот шампионат.

Миовски уште во 4. минута беше стрелец на водечкиот погодок за МТК, најавувајќи го триумфот на својот тим. Ова е втор првенствен гол сезонава за Миовски во дресот на унгарскиот тим…

Се вчитува...