Мирчевски ја напушти ТСЦ Бачка Топола

Македонскиот фудалски интернационалец Мартин Мирчевски го напушти српскиот суперлигаш ТСЦ Бачка Топола. Македонецот по 2.5 години поминати во српскиот клуб кареирата ќе ја продолжи во друга средина.

Мирчевски кариерата ја продолжи во Пелистер, а во домашниот шампионат играше и за Победа, Беласица, Вардар и Академија Пандев. Покрај Бачка Топола во странство беше дел и од Трепча.

Се вчитува...