Мирко Ивановски стрелец за Хајдук против Ростов… (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач Мирко Ивановски постигна нов погодок за време на подготвителниот период во дресот на својот нов клуб Хајдук.

Ивановски стрелаше во победата на сплиќани од 4-0 против рускиот Ростов. Македонскиот интернационалец беше стрелец на третиот гол за Хајдук во 60. минута од натпреварот…

Се вчитува...