Митревски и Порто го освоија Суперкупот на Португалија

Никола Митревски и неговиот Порто го освоија првиот трофеј во новата сезона откако триумфираа над Спортинг Лисабон со 34-29. во финалето на Суперкупот на Португалија. Порто одигра неверојатно во првото полувреме во фазата на напад и на пауза замина со предност од 20-17.

Во вториот дел само ја зголемуваа својата предност за конечни 34-29.

 

Се вчитува...